Son güncellenme :12.03.2017 20:47

Anasayfa > > Vali Mehmet Aktaş’ın 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajı:

12.03.2017 Paz, 20:47

KARABÜK VALİSİ MEHMET AKTAŞ, İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI.
Vali Mehmet Aktaş mesajında;
“İstiklal Marşı bir milletin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesidir.
Aziz Milletimizin gönül dünyası, cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmi vatan şairimiz merhum Mehmet Akif ERSOY’un anlamlı dizeleriyle tarihe not düşülmüş ve ölümsüzleşmiştir.
Gönül ve fikir dünyamızın inşasında çok önemli bir rol üstlenen, hayatı boyunca hak davası yolunda olmayı, temel felsefe edinmiş Mehmet Akif’i tanımak ve yeni nesillere tanıtmak öncelikli görevimizdir.
İstiklal Marşı milli birlik ve beraberliğimizin simgesidir. Milli mücadele günlerinin heyecanını içinde taşıyan İstiklal Marşımız; ay yıldızlı bayrağımız göklerde özgür bir şekilde dalgalandıkça milletimizin ortak sesi, ortak vicdanı olmaya devam edecektir.
İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 96. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

637 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.