Son güncellenme :02.09.2016 18:44

Anasayfa > > YENİCE FOKUR FOKUR KAYNIYOR…

02.09.2016 Cum, 18:44

yenice

YENİCE FOKUR FOKUR KAYNIYOR…

Ak Parti Genel Merkezi Yenice ilçe teşkilatının istifasını istedi. İlçe yönetimi “Biz istifa etmeyiz. Siz görevden alın restini çekerken”, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’da biraz daha ileri giderek, “Yenice teşkilatımız istifa etmeyecek. Genel Merkez görevden alırsa, ben ve arkadaşlarım bir durum değerlendirmesi yaparız. Sadece ben değil, topyekün istifa ederiz” restini çekiyor. Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal ile İl Başkanı Timurçin Saylar’a karşı da ciddi bir tavır ortaya koyan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı “Dağdan gelip, bağdakini kimse kovamaz, buna müsaade etmeyiz” dedi.

İl Başkanı Timurçin Saylar, Genel Merkezin Yenice ilçe teşkilatının istifasını istemesi ile ilgili olarak “Biz bu konuda kimseye bir açıklama yapmadık. Genel merkezimiz bize açıklama yapmayın dedi. Ama, Yenice teşkilatı istifalarının istendiğini bizzat kamuoyuna duyurdu.” değerlendirmesi yaparken, Ak Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal ise “Benim bu konu ile ilgili bir açıklama yapmam doğru olmaz. Açıklama yapma yetkisi il Başkanındadır.” Dedi.

Ak Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’in de gelişmelerden son derece rahatsız olduğu, Göktepe Şenlikleri’nden sonra Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal ile Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı arasında alevlenen kavganın sona ermesi için, konuyu bir an önce gündemden düşürmeleri ve uzlaşı çağrısı yaptığı, ancak bu uzlaşı çağrısının karşılık bulmadığı belirtiliyor. Karabük Milletvekili olmadığı dönemlerde de gerek Başbakan Yardımcısı, Adalet Bakanlığı, gerek TBMM Başkanlığı görevleri sırasında bütün Karabük’e olduğu gibi Yenice ilçesine de büyük destek veren Mehmet Ali Şahin’in alevlenen bu kavgadan ciddi rahatsızlık duyduğu da ifade ediliyor.

Öte yandan, Karabük’teki basın kuruluşlarını ve BRTV yi ziyaret eden bir gurup Yenice’li esnaf ve vatandaş ise hem gelişmelerden, hem de Belediye Başkanı Zeki Çaylı’dan duydukları rahatsızlığı yazılı bir basın açıklaması ile dile getirdiler. Söz konusu yazılı basın açıklamasının bir bölümünde “15Temmuz darbe girişiminden sonra ülkemizde oluşan birlik-beraberlik ve uzlaşı havası ne yazık ki, Yenicemizi yöneten şahıs tarafından bozulmaktadır. Yenice halkına yaptığı uygulamalarla eziyet çektiren Belediye Başkanı Zeki Çaylı o günden bu yana ilgili ilgisiz insanları şikayet ederek, kendi bulunduğu açmazdan kurtulmaya çalışmaktardır.” Denildi.

BRTV olarak güzel ilçemiz Yenice’de yaşanan olayları yakından takip ediyoruz. Temennimiz bütün il genelinde olduğu gibi Yenice ilçemizde de huzur içinde bir yaşam sürdürülmesidir. Ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu bir dönem de, yaşanan bu gelişmeleri iktidar partisinin kendi kuralları çerçevesinde bir çözüme kavuşturacağına inanıyoruz.

16.354 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 4 yorum bulunmaktadır.

Mustafa Akay

Çok güzel bir gazetecilik örneği. Ancak, başlık “AKP fokur fokur” şeklinde olsaydı daha iyi olurdu. Yaşananlar sadece AKP’yi ilgilendiriyor.

02.09.2016, 18:54
Şahin Yaraşır

Yenice İlçemizdeki siyasi olumsuzluklar, Adalet ve Kalkınma Partimizin Kurucusu ve Ülke yönetimlerinde görev yapmış olan ve şu anda da Karabük Milletvekilliği görevini yürüten Sayın Mehmet Ali Şahin’in değerlendirmeleri ışığında sorunun çözüleceğine inanıyorum. 1995-2000 yıllarında Anavatan Partisinin Karabük İl Teşkilatlarındaki tecrübelerime istinaden, Yenice İlçemizin siyasi yapısını çok iyi bilen birisi olarak çözümün Sayın Mehmet Ali Şahin tarafından sonuçlandırılacağına inanıyorum.

02.09.2016, 22:18
Gürsel Yılmaz

Milletvekili ile teşkilat ters düştü diye teşkilatın istifasını istemek yanlış bir yol.Neden ters düşer vekille teşkilat perde arkasını bilmiyoruz. Ama bakın Türkiye ile Rusya ters düşmüştü şimdi asgari müştereklerde buluşarak aklı selim-i galip getirdiler. Bu sorunda böyle çözülmeli.Sayın Şahin ağabeylik yapıp çözer bu sorunu.

03.09.2016, 22:00