Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili bugün düzenlendiği basın toplantısında emeklilerin maaşlarının makul seviyelerde iyileştirilmesine kadar suyu ve toplu taşımayı ücretsiz yaptıklarını söyledi.
Başkanlık makamında basın toplantısı düzenleyen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili seçimden sonra 65 yaş üstüne toplu taşımanın ücretli olacağı söylemlerinin doğru olmadığını, seçimden sonra da 65 yaş üstüne toplu taşımanın ücretsiz olacağını ifade etti. Vergili ayrıca Karabük Belediyesi olarak emeklilere de maaşlarında iyileştirme yapılana kadar toplu taşıma ve suyun ücretsiz olacağını açıkladı. Vergili; ‘Biz bugüne kadar vermiş olduğumuz hiçbir sözü istismar etmedik veya yerine getiremediğimiz hiçbir söz olmadı. Bu otobüslerin alınış sebebi de 65 yaş üstünü bedava seyahat ettirmekti, otobüsleri buna bağlı olarak aldık bundan sonrada devam edecek. Şuanda Türkiye’de ki emeklilerin durumları iyi değil tahmin ediyorum ki ilerleyen günlerde emeklilerin durumu ile ilgili hükümet farklı kararlar alıp iyileştirmeler yapacak. Bizde bu iyileştirmeler yapılana kadar Karabük Belediyesi olarak hesaplarımızı değerlendirdik emeklilerimize iyileştirmeleri tamamlanana kadar tüm emeklilere su ve toplu taşıma bedava olacak. ‘ dedi.