WhatsApp Hattı:
Frekans Bilgileri: TÜRKSAT 4A Frekans:12265 Polarizasyon:Vertical(Dikey) Sembol Rate 27500 FEC: 5/6
SON DAKİKA

Yalancı Baharmış!

Köşe yazıları

HASAN İPEK “ÜLKEME HİZMETİ İBADET OLARAK GÖRÜRÜM”

Bu haber 17 Ocak 2015 - 18:54 'de eklendi ve 5.104 kez görüntülendi.

TT_HASANHASAN İPEK “ÜLKEME HİZMETİ İBADET OLARAK GÖRÜRÜM”

Şırnak Valisi Hasan İpek, son günlerde adının siyasetle sık sık anılması üzerine, BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya’ya önemli açıklamalar yaptı. Vali İpek, şu an kendisinin Şırnak’ta Valilik görevi yapan bir bürokrat olduğunu, siyasi konularda herhangi bir açıklama yapmasının mümkün olmadığını, ancak yaklaşan seçimlerle ilgili olarak adının sık sık Karabük’te geçmesinden de son derece mutlu olduğunu belirtti. Bürokrat olarak çeşitli alanlarda ülkemize uzun yıllardır hizmet verdiğini belirten Karabük’lü hemşehrimiz Şırnak Valisi Hasan İpek Haziran’da yapılacak genel seçimlerle ilgili olarak şöyle dedi: “Ben şu anda Şırnak Valiliği gibi ülkemizin çok önemli bir ilinde görev yapıyorum. Daha önceki yıllarda da Kaymakamlık, Vali Yardımcılığı, Sivil Savunma Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Afet Acil Durum Yönetimi Başkanlığı gibi çok çeşitli görevlerde bulundum. Yurt içi ve yurt dışında bir çok insani yardım operasyonlarını yönettim. Adımın son günlerde, Karabük’te sık sık yaklaşan genel seçimlerle anılmasından rahatsızlık duymuyorum. Başta Karabük Milletvekilimiz, eski TBMM Başkanımız Karabük’ümüzün medar-ı iftarı Mehmet Ali Şahin olmak üzere ülkemizin yöneten siyasi iktidardan ‘sana şurada ihtiyacımız var’ denilirse, ben elbette o görevden kaçamam. Belki Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerden birinden aday olmam uygun görülebilir. Ancak, senin kendi ilin Karabük denilirse, büyük bir memnuniyetle Karabük’te olabilir. Ancak, ülkeye hizmet sadece siyasetle yapılmıyor. Bürokrat olarak da uzun yıllardır güzel ülkemin her köşesinde hizmet yapmaya çalışıyorum. Bazı şeyler takdir-i ilahidir. Kısmettir. “ dedi.

 

BRTV’Yİ ŞIRNAK’TA İZLİYORUM:

 

Şırnak Valisi, Karabük’lü hemşehrimiz ve Karabük tarihinin ilk Karabük’lü Valisi ünvanını elinde bulunduran Hasan İpek, BRTV’nin Türksat uydusu üzerinden yayınları başlamasından çok büyük memnuniyet duyduğunu, kendisinin de Şırnak’ta BRTV’yi özellikle haberleri ve haber programlarını sıklıkla takip ettiğini belirterek “Şu an sizinle konuşurken bile Oğlum Ömer yanımda, onunla birlikte BRTV izliyoruz. Ben sizin haberlerinizi sürekli takip etmeye ve Karabük’ümüzde ne olup bittiğini sizin kanalınızdan öğrenmeye çalışıyorum. Türksat uydusundan yayınlara başlamanızla Karabük dışındaki Karabük’lü hemşehrilerimiz için çok büyük bir hizmet yapmış oldunuz. Sizleri tebrik ediyorum” dedi.

 

ALMANYA’ DAKİ GECE:

 

Şırnak Valisi Hasan İpek, dün akşamki ana haber bülteninizde Almanya’da Karabüklüler Sevgi Gecesi haberimizi izlediğini;  Mehmet Ali Şahin bey ve Karabük’ten bir çok katılım olacağı da haberlerimizden öğrendiğini belirtti. Kendilerinin de Almanya’daki geceye katılması halinde oradaki hemşehrilerimizin çok mutlu olacaklarını belirtik, geceye davet ettiğimiz de İpek şu anlamlı mesajı verdi: “Almanya’daki Karabüklüler Sevgi Gecesi’nde bende olmayı çok isterim. Bir defa 14 Şubat çok anlamlı bir günde bir araya geliniyor. Diğer anlamı ise, 10 Şubat’ta siyasete girecek bürokratlar için istıfanın son günü.. 10 Şubat’ta istifa etmiş olursak, zamanımız durumumuz çok müsait olur ve geceye de inşallah katılırız” dedi.

 

HASAN İPEK KİMDİR:

 

Karabük tarihinin, ilk Karabük’lü Valisi olan Hasan İpek 1959 yılında Karabük te doğdu. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi nden mezun oldu. Kaymakamlık mesleğine başladıktan sonra 1 yıl süreyle İngiltere de eğitim gördü. NATO uzmanlığı yaptı. Japonya da afet yönetimi eğitimleri aldı. 17 Ağustos 1999 Marmara ve 12 Kasım 1999 Düzce depremlerinde İçişleri Bakanlığı Kriz Merkezi başkanlığı görevlerini icra etti. İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı yaptı. 2003 yılında Başbakanlık Kriz Merkezi ni kurmak üzere İzmir vali yardımcılığı görevinden başbakanlık danışmanlığına getirildi. Balkanlarda Afetlerde İşbirliği Konseyi kurulmasına öncülük etti. Romanya Azerbaycan Makedonya ile Türkiye Cumhuriyeti adına afet işbirliği anlaşmalarını imzaladı. İran Bem ve Pakistan depremleri Irak Lübnan Güney Doğu Gürcistan gibi insani yardım operasyonlarını yönetti. Başbakanlık müşaviri görevindeyken tarihli bakanlar kurulu kararı ile Bayburt valiliği görevine atanan Hasan İpek, şu anda da Şırnak Valiliği görevini başarı ile sürdürmektedir. İpek; evli ve 3 çocuk babası olup iyi derece de İngilizde bilmektedir.
Amerika,  İngiltere, Almanya, Belçika, Japonya, Danimarka, Slovakya, Romanya, Yunanistan, Azerbaycan, İran ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dahil bir çok ülkede konferans ve seminerlerde sunum ve çalışmalar yapmıştır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

4 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Barış eğilmez17 Ocak 2015 / 19:12Cevapla

Karabük için faydalı olacak tek aday.
hasan ipek’in hizmet aşkı ve görev bilinci
Karabükümüz için müthiş fırsat.
Hayırlısı olsun…

ŞAHİN YARAŞIR17 Ocak 2015 / 21:05Cevapla

Çok değerli ve mütevazi hemşehrimiz, Sayın Valimizi gururla ve memnuniyetimizle izliyoruz.Üstün hizmet ve başarılarından dolayı kendilerini bir kez daha kutluyoruz. Ülkemizi yöneten siyasi iktidarımızın tercihleri muvacehesinde vekillik görevinin de çok değerli bürokratımıza tevcih edileceğine yürekten inanıyoruz.

adem agaccıoglu17 Ocak 2015 / 22:46Cevapla

sayın valimizin şırnak ilindeki yapmış olduğu hizmetlere birebir şahidim. neredeyse 2 metre yağan karda yolda kalmış araçları gecenin bir yarısı yol açma çalışmalarıyla şöforlerin kurtulma çalışmlarına bizzat katıldığına şahidim. sizi seviyoruz sayın valim

Eskipazarlı19 Ocak 2015 / 14:24Cevapla

Yaptığı her görevde gittiği her yerde hemşehrilerini baştacı eden, bütün sıkıntı ve ihtiyaçlarıyla ilgilenen Sayın Valiye , kendi memleketinde bu görevi icra etmesi hem bizim için büyük bir şans hem şehrimizin temsiliyeti için olmazsa olmaz bir isimdir.