WhatsApp Hattı:
Frekans Bilgileri: TÜRKSAT 4A Frekans:12265 Polarizasyon:Vertical(Dikey) Sembol Rate 27500 FEC: 5/6
SON DAKİKA

CHP LİDERİNİN SAFRANBOLU ZİYARETİ VE “KANAAT ÖNDERLERİ” TOPLANTISI

Bu haber 19 Kasım 2020 - 20:34 'de eklendi ve 7.070 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün ilimize geldi. Safranbolu ilçemizde, aralarında bizim de olduğumuz 20 dolayında kişi ile bir görüşme yaptı. Görüşme 3 saatten fazla sürdü. Özel bir toplantı olduğu için kimlerin katıldığı konusuna girmiyorum. Ancak, bu önemli toplantı ile ilgili görüşlerimi aktarmak istiyorum.

Sayın Kılıçdaroğlu, toplantıya başlarken çeşitli illerde olduğu gibi Karabük’te de “Kanaat Önderleri” toplantısı yaptığını, toplantının amacının şehirlerin sorunlarının ve özellikle CHP ile ilgili düşüncelerin özgürce konuşulması olduğunu belirterek “Her biriniz Karabük’te, Safranbolu’da toplumun yakından tanıdığı, bildiği kanaat önderlerisiniz. Sizden ricam toplantı boyunca, özgürce rahat bir ortamda bölge ve ülke sorunları, partimiz ile ilgili düşüncelerinizi CHP Genel Başkanı olarak bizzat bana iletmenizdir” dedi. Bunun üzerine, toplantıya katılanlara tek tek söz verildi. Gerek ülke, gerek bölgemiz ile ilgili toplantıya katılanlar fikirlerini söylediler.

Toplantıya eski deneyimli siyasetçiler, iş dünyasından isimler, esnaf temsilcileri, çeşitli STK temsilcileri katıldı. Toplantıya katılanlar bölgemiz ve ülkemiz ile ilgili fikirlerini özgür bir ortamda tek tek dile getirme fırsatı buldular. Toplantı boyunca, her konuşmacıyı dikkatli bir biçimde dinleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yapılan konuşmalar ve çeşitli eleştiriler ile ilgili düşüncelerini toplantıya katılanlara anlattı.

Sayın Kılıçdaroğlu’nun, verdiği en önemli mesajlardan biri Türkiye’nin demokratik parlamenter sisteme yeniden dönmesi için çalışmalar yürütülmesi ki, bu konuda da millet ittifakının diğer partileri İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile uyum içinde çalıştıklarını belirtiyor. Ayrıca, yeni kurulan DEVA ve Gelecek Partileri ile de ittifak içinde olmasalar bile yakın temas ve görüş alış verişi içinde oldukları vurgusunu yapmasıydı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu her türlü eleştiriyi can kulağı ile dinledi. CHP’nin, HDP ile ittifak halinde olduğu şeklindeki eleştirilere, “HDP ile ittifak halinde değiliz. HDP ile PKK’yı ayırmak lazım. HDP, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gurubu olan bir siyasi parti, meclis başkan vekili HDP’li bir milletvekili. MHP Genel Başkanı da, biz de, milletvekilleri de söz hakkı isterken o gurup başkan vekilinden izin istiyor. Kürtleri dışlayamayız. Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da milli kurtuluş savaşında omuz omuza mücadele verdik. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde kardeşçe yaşayacağımız bir ortamı yaratmamız gerekir” diyor ve partisinin PKK ile asla bir ilişkisi olmadığını olamayacağını ifade ediyor. PKK’nin öldürmek istediği bir lider olduğunu, kendisine karşı Karadeniz’de yapılan saldırıdan örnekler vererek anlatıyor.

Ekonomide büyük bir bunalım yaşandığını, halkın ekonomik sıkıntı çektiğini, demokrasinin tıkandığını, adalete olan güvenin azaldığını da üzerine basa basa belirtiyor ve tek çarenin yeniden demokratik parlamenter sisteme dönülmesi olduğunu vurguluyor.

YERELDEKİ SORUNLARI DA BÜYÜK DİKKATLE DİNLEDİ…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplantıya katılanlara “her konudaki düşüncelerinizi, iliniz ve ilçelerinizdeki sıkıntıları CHP Genel Başkanı olarak bana rahatlıkla anlatabilirsiniz” diyerek, bölgemizde de neler olup bittiğinin net bir fotoğrafını görmek istedi. Toplantıya katılanlar da, Karabük’ten Safranbolu’dan çeşitli örneklerle özellikle Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili fikirlerini dile getirdiler.

Yaklaşık 20 kişinin konuşmalarını büyük bir dikkat ve özenle dinleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, dile getirilen sorunlarla ilgili neler yapılacağını da toplantının sonunda hemen hemen herkese isimleri ile hitap ederek belirtti. Ana muhalefet partisi Genel Başkanı’nın Safranbolu’da yaklaşık 3.5 saat boyunca, Karabük ve Safranbolu’dan çeşitli kesimlerden, daha önceden isimleri belirlenen kendi alanlarında birbirinden değerli isimlerle bir araya gelmesi, fikirlerini alması gerçekten çok önemli. Toplantı boyunca, büyük bir nezaketle, dikkat ve özenle dinlemiş olması gerçekten çok önemli. Ülke gündeminin bu kadar yoğun olduğu bir dönemde Safranbolu’ya bir gün ayırması ve sadece “Kanaat Önderleri” toplantısına 3.5 saat gibi çok önemli bir zaman ayırması da dikkat çekiciydi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Akın ve Veli Ağbaba, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’da katıldı.

Yurdun değişik illerinde düzenlenen, “Kanaat Önderleri” toplantısının ilimizdeki organizasyonunda, CHP Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy’un önemli rol oynadığı, sadece CHP’li değil, değişik siyasi görüşlerden ve toplumun çeşitli kesimlerinden isimlerin de özenle belirlendiği de dikkatlerden kaçmadı. Başta kendi partisinin çeşitli kademelerindeki partililer tarafından zaman zaman eleştirilen Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy, bugün gün boyu CHP Genel Başkanı’nın Safranbolu ziyareti yapmasında ve kanaat önderleri buluşmasında önemli bir rol oynayarak, “CHP’den kopuyor, Genel Başkan tarafından çizildi” gibi söylentilere de nokta koymuş oldu. Aksoy, bugün gerçekleştirdiği organizasyon ile “CHP’deyim, Genel Başkanım Kılıçdaroğlu ile birlikteyim.”mesajı vererek, özellikle parti içindeki muhaliflerine ciddi bir mesaj vermiş oldu. Bundan sonraki süreçte, CHP Karabük milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy’un CHP Karabük örgütlerinde ve Safranbolu Belediyesi ile ilişkilerinde, bugün gerçekleşen ve başarı ile sonuçlanan CHP liderinin Safranbolu ziyaretinin mutlaka önemli etkileri olacağa benziyor. Dr. Hüseyin Avni Aksoy, bir yandan kanaat önderleri toplantısını özenle organize ederken, CHP’ye gönül vermiş eski il başkanları ve parti büyükleri ile partilileri de Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile Leyla Dizdar Kültür merkezinde buluşturarak, parti örgütlerine de sıcak bir mesaj vermiş oldu.

CHP Genel Başkanı’nın, kanaat önderleri toplantısın davetli olarak biz de katıldık. Bir başka siyasi partinin lideri de gelse ve davet edilse elbette oraya da katılırız. Aslında bu toplantı daha önce gerçekleşecekti. Ancak, toplantı gününden bir gün önce İzmir depreminin olması ve Kılıçdaroğlu’nun İzmir’e gitmesi nedeni ile toplantı ertelenmişti.

Sonuç olarak, ana muhalefet partisi liderinin ilimize gelerek, Safranbolu ilçemizde “Kanaat Önderleri” ile 3 saatten fazla süren toplantısı, partililer ile buluşması, Safranbolu Belediyesi’ni ziyareti ve Safranbolu’ya adını veren Safran bitkisinin tarlasına kadar gitmesi ilimizin ve Safranbolu’nun tanıtımı açısından da önemli oldu. Bu önemli organizasyonda emeği geçen ve organizasyonun baş mimarı Karabük milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy, koronavirüs testi pozitif çıkması nedeniyle evinde dinlenmesi nedeniyle toplantılara katılamayan CHP Karabük Başkanı Abdullah Çakır, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve emeği geçen diğer ilgililere ve partilileri kutluyorum.

Mehmet Çetinkaya
Mehmet Çetinkayamehmet@brtv.com.tr
Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunudur. Gazeteciliğe Karabük'te Batı Karadeniz Ekspres Gazetesi'nde başlamıştır. 29 Mart 1996 tarihinde BRTV ile televizyon ve radyo yayıncılığına sektörüne girdi. 18 yıla yakın karasal yayıncılığın ardından; BRTV yayınları günümüzde milli uydumuz Türksat'ın kapsama alanındaki 70 dolayında ülkeden izlenmektedir. BRTV bölgemizin Dünya ya açılan penceresi olarak bilinirken, Mehmet Çetinkaya'da çeyrek asırdan bu yana Dünyayı gezmekte ve gittiği ülkeler ile ilgili yayınladığı gezi notları ile tanınmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.